Pomlad in jesen je čas, ko se lahko lotimo prezračevanja trate. Prezračevanje trate omogoči trati dostop svetlobe, vode, in veh hranljivih snovi tam kjer jo trata potrebuje ter tako zagotavlja optimalno rast trate. V prispevku si bomo pogledali osnovne korake vzdrževanja prezračevalnika. Običajno smo po zaključenem delu prezračevanje utrujeni in le malokdo pomisli, da bi moral poskrbeti tudi za glavno orodje pri tej aktivnosti. To lahko dolgotrajno vodi do korozije, zatikanja in slabšega delovanja orodja. Zato si poglejmo osnovne aktivnosti, ki jih je priporočljivo izvesti ter tako zagotoviti našemu orodju optimalne pogoje za delovanje.
Postopno do pripravljenega orodja za naslednje zračenje trate.
Naprava za prezračevanje trate omogoča optimalno delo na večjih površinah.
Pomikamo se od napajalnega vodnika proti koncu trate.
Vedno znova je zanimivo videti, kaj vse se nabere v naši trati in kar občutimo kako ponovno zadiha.
Po opravljenem delu običajno naš prezračevalnik zgleda kot prikazuje slika.
Postopek čiščenja začnemo tako, da vse večje dele umazanije odstranimo. Pri tem si lahko pomagamo z izvijačem, “špohtlom”, čopičem,…
Pomembno je, da smo pri tem dosledni in si vzamemo minuto več časa.
Ne pozabimo tudi na vse skrite kotičke.
Pomagajte si pri tem tudi s čopičem tako boste videl kako napredujete.
Ko zaključite s čiščenjem premikajoče dele namažite in jih še dodatno skrtačite s čopičem (pri tem uporabljamo WD 40, ki deluje tudi kot čistilo). Na koncu uporabimo za ostale dele, ki so izpostavljeni obremenitvi in so premikajoči tudi dodatno mazivo, kot npr. WD 40 Special.
Končni izgled očiščenega prezračevalnika, ki smo ga od zunaj obrisali tudi z vlažno krpo.
Pomlad in jesen je čas, ko se lahko lotimo prezračevanja trate. Prezračevanje trate omogoči trati dostop svetlobe, vode, in veh hranljivih snovi tam kjer jo trata potrebuje ter tako zagotavlja optimalno rast trate. V prispevku si bomo pogledali osnovne korake…