Lotimo se projekta obnove dnevne sobe. Prvo, kar je potrebno narediti je pogledati, kaj želimo z našo dnevno sobe resnično narediti. Vedeti moramo kaj
želimo v prostoru delati in kaj posledično shranjevati. Vemo sliši se čudno vendar dajmo primer. Če imamo dojenčka/malčka se igrače ponavadi, kar vrstijo zato je dobro imeti velik predal kamor lahko igrače shranjujemo. Če boste v dnevni sobi tudi telovadili je dobro imeti namenske predale, ki prenesejo obremenitev in obenem omgočajo prostor, ki ga za različne potrebščine potrebujemo kot npr. uteži, penasta podloga,… Če ideje še nimamo izdelane je vsekakor dobro uporabiti tudi google iskalnik slik, kjer lahko dobimo kakšne ideje, ki jih združimo v dnevno sobo naših sanj.
Naš projekt je vseboval sledeče spremembe dnevne sobe, ki so sledile minimalističnemu slogu.
Nismo želeli preveč prostora za različne spominke,… želeli pa smo namenski prostor za TV, domači kino,… in predale za igrače ter drugo drobnarijo. Obenem smo želeli pridobiti zadosti svetlobe, ki jo lahko selektivno vklapljamo glede na trenutne potrebe.
- Izdelava dvojne stene za televizijo in ostalo tehniko z vgradnimi predali
- Izdelava spuščenega stropa za vgradne luči ter izdelava dvojnega nivoja za osvetlitev z LED
- Zamenjava sedežne garniture
- Izdelava posebne mizice s predalnikom za t.i. drobnarije, ki jih ne želimo imeti dnevno na mizi (daljinske upravljalnike, robčke,…)
Pri projektih, kot je ta predlagamo, da se jih lotite sistematično po fazah.
- Analiza želenega stanja
- Načrtovanje in definiranje potrebnega materiala
- Pregled ponudbe in cen ter nakup (pri večjih količinah vedno trgovce povprašajte po popustu).
- Izvedba “gradbenih” del ter elektroinštalacij
- Izvedba slikopleskarskih del
- Izvedba montaže naprav in svetil
V nadaljnjih delih bomo za vsako področje razložili, kako smo se projekta po fazah lotili, kako smo določene aktivnosti izvedli in na kaj morate paziti pri izvedbi. Nadaljujete z branjem 2.dela.